Magnet
Kenarları Oval Kesim - 46 x 68 mm Ebat
Adet
Fiyat
 
1000
120,00 TL
   
2000
200,00 TL
   
5000
450,00 TL
   
Magnet
Özel Kesimli - 46 x 68 mm Ebat
Adet
Fiyat
1000
130,00 TL
2000
220,00 TL
5000
480,00 TL
Magnet
Özel Kesimli - 70 x 90 mm Ebat
Adet
Fiyat
1000
240,00 TL
2000
400,00 TL
5000
900,00 TL

Magnet üretim süresi 7 iş günüdür.

Magnetler ofset baskılı ve parlak selefonludur.

Buraya yazi eklenecek

 

 

Magnet
Magnetler, firma iletişim bilgisi ve yaptıkları işi anlatan baskılı ve arkasında mıknatıs olan baskılı materyallerdir. Genelde, en çok evlere hizmet veren restoranlar, büfeler, tüpçüler ve su bayileri tarafından kullanılırlar. Sabit bir şekilde buzdolabı ya da metal eşyalarda kalmaları nedeni ile hem göz aşinalığı hem de kaybolma olasılığı yoktur. İşte tam da bu nedenle etkili reklam araçlarıdır.
Magnet baskısı, müşterinin tercihi ile kare, yuvarlak veya dikdörtgen gibi şekillerde yapılır. öncelikle tasarım bilgisayar ortamında grafik tasarımda yapılır. hazırlanan tasarım baskıya ve ona uygun olan kesim bıçak yapılması için hazırlanır. Basım işlemi yapıldıktan sonra, kağıdın üstüne selefon yani şeffaf kaplama yapılır. kağıdın arka kısmına sıvama yöntemi ile mıknatıs yapıştırılır ve hazırlanan bıçak ile kesim işlemi yapılarak, kutulanır. Bu işlem esnasında damlalı, bloknotlu ve çerçeveli magnet de yapılabilir. Bu tamamen müşterinin isteğine bağlıdır. Magnet baskısında bıçak ve tasarım çok önemlidir.
Magnet baskısında genelde kuşe veya Amerikan Bristol kağıt kullanılır. Ofset baskı yapılarak 4 renk veya artı renkler kullanılabilir. Mıknatıslar, magnetlerde 0.45-0.50 mikron seviyesinde kullanılır. Eğer magnet üstünde ağır bir malzeme kullanılırsa, arka tarafa kullanılan mıknatısın kalınlığı artmaktadır. Bloknotlu olanlarda sayfa sayısı ve termometreli olanlarda ise üstüne gelecek olan malzemenin fiyatı ve ek olarak yapıştırma maliyetleri fiyatlandırmaya eklenir. Fakat, bugün piyasada en fazla kullanılan magnetler kartvizit şeklinde olanlardır. Magnetler bugün arabalarda da kullanılmaktadır. Bu tarz çalışmalarda 1 mikron üstü mıknatıs kullanılır böylece araba hareket halindeyken magnet yerinden çıkmamaktadır.
Magnetler promosyon ve reklam ürünleri arasında en değerli olanlardır. Çünkü, kartvizitler kaybolabilir. Fakat, magnetler kolay kolay kaybolmazlar. Sabit bir şekilde buzdolabı veya metal olan eşyaların üzerinde kalırlar. Magnet basımında matbaa çok önemlidir. Magnet baskısında en önemli sorunlar, selefonun kağıttan ayrılması veya mıknatısın yapışma özelliğinin az olmasıdır. Bu nedenle baskı yapılacak olan yerin, baskıda kalın kağıt kullanması, kullanacağı mıknatısın 0.45’in altında olmaması önemlidir. İstanbul ofset olarak biz, magnet baskısında kalitemiz ve üstün hizmetimizle yanınızdayız. Magnet baskısı için bizimle mutlaka irtibata geçin.

   
   
Üretim Süresi 6 işgünüdür.